Pozostając w zgodzie ze swoimi hippisowskimi korzeniami, moda boho odzwierciedla szacunek dla przyrody, etnicznych tradycji i celebrowania każdego dnia. Nie brakuje w niej wpływów indiańskich i folklorystycznych, a zwłaszcza wykorzystania naturalnych materiałów: skóry, lnu, wełny, jedwabiu, futer.

O ich wyjątkowości decydują jednak wyjątkowo zdobne detale: biżuteria, koraliki, frędzle, skórzane akcesoria, wzorzyste opaski na głowę. A to wszystko w wielkiej feerii kolorów, która nie boi się odważnych zestawień.

Nie da się ukryć, że boho samo w sobie kojarzy się z latem – sezonem kwiatów, festiwali, odkrytych brzuchów i nocy pod gwiazdami. W ten trend wpisują się zwłaszcza lekkie lniane sukienki – kwieciste i haftowane, zdobione błyszczącymi aplikacjami. Ikoną są także białe koronkowe bluzki noszone do jeansowych szortów oraz długie spódnice z falbanami.

Stylizacje boho to także dużo ozdób i biżuterii. Możesz łączyć ze sobą np. wiele bransoletek, sznury korali, bransoletki na kostkę czy ozdoby z muszelek. Warunek jest tylko jeden – całość musi wyglądać lekko i nonszalancko J. Styl boho ma bowiem to do siebie, że żaden element sytuacji nie może przytłaczać, uwierać ani ciążyć.

Co jest podstawą stylizacji boho?

- Lekkie i przewiewne tkaniny, które miękko układają się na sylwetce,
- Ozdoby hippie: frędzle, pompony, hafty,
- Biżuteria z koralików, rzemyków, muszelek, pomponów i chwostów,
- Połączenie stonowanych kolorów ziemi z żywymi i energetycznymi (zwłaszcza inspirowanymi stylistyką hipisów).